فرهنگ و هنر

آغاز جشن آنلاین سینمای ایران در ۳۱ استان

برنامه های دومین جشن آنلاین سینمای ایران که از امروز آغاز شده است در ۳۱ استان تا ۱۰ آنلاین ماه ادامه دارد.

به گزارش ایران تودی به نقل از روابط عمومی دومین جشن آنلاین سینمای ایران،از ۲۶ شهریور ماه سال جاری شاهد برگزاری «دومین جشن آنلاین سینمای ایران» در سراسر کشور خواهیم بود. رویدادی که به مناسبت روز ملی سینما و به همت سازمان سینمایی کشور و با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با شعار اخلاق، آگاهی و امید برگزار خواهد شد تا میزبان پیشکسوتان سینمایی در حوزه‌های مختلف باشد.

به گفته برگزارکنندگان، یکی از ویژگی‌های مهم و اصلی در این رویداد، تمرکز بر ظرفیت‌های استانی بوده که نه تنها در این دوره، بلکه در نخستین دوره جشن آنلاین سینمای ایران نیز بر آن تأکید شده بود، در این راستا سال گذشته برای اولین بار شاهد برگزاری این رویداد در ۲۲ استان کشور بوده‌ایم که ماحصل آن تجلیل از ۳۵۰ هنرمند عرصه سینمایی بوده است. امسال همزمان با برگزاری دومین جشن آنلاین سینمای ایران، همچنان استان‌ها در معرض توجه قرار دارند و شاهد برپایی این جشن در ۳۱ استان کشور تا ۱۰ مهرماه خواهیم بود. 

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، استارت دومین دوره از این رویداد فرهنگی در خراسان رضوی زده می‌شود و ۲۹ شهریورماه شاهد برپایی جشن آنلاین سینمای ایران در مشهد مقدس خواهیم بود. در ادامه ۳۰ مهرماه نیز دو استان هرمزگان و چهارمحال و بختیاری میزبان برگزاری جشن آنلاین سینمای ایران هستند.

از ۴ مهرماه روند برگزاری جشن آنلاین سینمای ایران در استان‌ها سرعت بیشتری به خود می‌گیرد و استان‌های البرز، آذربایجان شرقی و گلستان برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند. ۵ مهرماه شاهد اجرای جشن آنلاین سینمای ایران در استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، سمنان و لرستان خواهیم بود. 

۶ مهرماه سال‌جاری و همزمان با جشن آنلاین سینمای ایران در پایتخت، خراسان شمالی، مازندران، کردستان و کرمان به اجرای برنامه‌های خود می‌پردازند. 

۸ آنلاین ماه اصفهان، ۹ آنلاین ماه در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب کرمان، بوشهر و مرکزی میزبان برگزاری جشن آنلاین سینمای ایران بوده و در نهایت در تاریخ ۱۰ مهرماه شاهد برگزاری این رویداد در استان‌های کرمانشاه، گیلان، ایلام، خوزستان، قزوین، قم، فارس، اردبیل همدان، کهگیلویه و بویراحمد و یزد خواهیم بود.

این رویداد فرهنگی در تهران ۱۳ مهرماه برگزار خواهد شد. 

انتهای پیام 

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.