استان ها

آئین تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایران تودی ازتهران، آئین تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان با حضور فرماندار قدس، نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی، مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، ائمه جمعه غرب و جنوب غرب استان، اعضای شورای تامین، برخی از ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران، فرماندار اسلامشهر، خانواده معزز شهدا، جانبازان و دیگر مسئولین در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

وحید گلی‌کانی در آئین تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان بیان کرد: شهرستان قدس را می‌توان نقطه قوت و امید شناخت به طوری که اقدامات موثری نظیر برگزاری برنامه سلام فرمانده در یک مقطع حساس، اجلاس نماز با ظرفیت بیش از ۸۰۰ نفر و دیگر اقدامات انجام شده که درصد بسیاری از آن ماحصل فعالیت قرارگاه نماز جمعه با حمایت‌های شورای تامین می‌باشد.

وی در رابطه با جایگاه نماز جمعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: جایگاه نماز جمعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جایگاه مقدسی است که با گذشت حدود ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هیچگاه در عمل به اهداف نظام کوتاهی نکرده و همواره مدافع سیاست‌های امام راحل و در حال حاضر نیز مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) می‌باشد.


فرماندار شهرستان قدس گفت: سنگر مصلای نماز جمعه به عنوان یک قطب فرهنگی شناخته شده و صرفا مقید به روز جمعه جهت اقامه نماز نمازگزاران نیست بلکه مصلی محوری در طول هفته جهت فعالیت در حوزه‌های مختلف فرهنگی می‌باشد زیرا تا قبل از افتتاح سالن سینما در هفته دولت سال گذشته، شاهد اکران فیلم‌های مختلف انقلابی در مصلی بوده ایم‌.

مقام عالی دولت در شهرستان عنوان کرد: مصلای نماز جمعه به عنوان به یک قرارگاه فرهنگی شناخته می‌‌شود که آن را مرهون سیاست‌های نظام در شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه نسبت به انتخاب ائمه جمعه به شکل راهبردی می‌دانیم چراکه ارتباط مردم با ائمه جمعه فقط مختص به روز‌های جمعه نیست و بایستی آن را قدر بدانیم.

گلی‌کانی تصریح کرد: حضور جوانان و نوجوانان در مصلای نماز جمعه کاملا مشهود است و بایستی در این ایام خاص که مصادف با شبهه‌پراکنی دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز هست را مغتنم شمرده و امیدواریم این مراسم تکریم و معارفه، مراسمی پرخیر و برکت در اشاعه فرهنگ ناب محمدی(ص) باشد.

لازم به ذکر است از زحمات حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکارقدردانی و طی حکمی از سوی رئيس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام و المسلمین حمزه محمدی به عنوان امام جمعه شهرستان قدس معرفی شد.

انتهای پیام/